Co można wydrukować przy pomocy drukarki 3D?

Nowe wynalazki i technologie niosą ze sobą mnóstwo nowych możliwości. Wydawać by się mogło, że drukarki 3D służą tylko do drukowania prototypów części zamiennych oraz rzeczy o nieskomplikowanych konstrukcjach. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Przy pomocy drukarki 3D można stworzyć mnóstwo innych artykułów. Jakich? Wymieniamy je poniżej.

Przy pomocy drukarki 3D można stworzyć:

Model płodu – na ten pomysł wpadli Japończycy. Rozwiązanie jest świetne, ponieważ może zastąpić USG i pozwala na stworzenie „realistyczniejszego obrazu” dziecka.

Jedzenie – może wydawać się to nieprawdopodobne, ale jest jak najbardziej możliwe. Szkoda tylko, że takie produkty spożywcze nie są jadalne.

Jeżdżące samochody – jak na razie stworzono tylko prototypy, ale być może kiedyś codziennością stanie się drukowanie auta we własnym domu/garażu.

Domy – na pomysł drukowania domów również wpadli Japończycy. Już teraz drukują oni elementy konstrukcyjne budynków i stawiają je za ok. 5 tysięcy dolarów.

Protezy – wymyślenie tego zastosowania drukarki 3D to ogromne ułatwienie dla medycyny. Technologia pozwala na stworzenie dopasowanej protezy, której produkcja jest o wiele tańsza niż stworzenie „standardowej” protezy.

Ludzkie tkanki – to niewiarygodne, ale przy pomocy drukarki 3D można drukować ludzkie tkanki. Co ciekawe, urządzenia są tak zaawansowane technologicznie, że wiernie odwzorowują struktury każdej z komórek.

drukarka 3d i stworzony dzięki niej model