Druk wielkoformatowy Wrocław

Drukarnie są wysoce wyspecjalizowanymi zakładami wytwórczymi. Tworzą niezliczone wprost wydruki na wiele potrzeb – od książek, gazet czy czasopism, przez opakowania, ulotki, po wielkowymiarowe reklamy a także pojedyncze obrazy. Powszechny dostęp do możliwości, jakie oferuje druk zawdzięczamy drukowi cyfrowemu. To jego pojawienie się i stale rosnąca popularność pozwoliła na tak szerokie stosowanie jego możliwości. Druk wielkoformatowy nie mógłby istnieć bez dobrodziejstw druku cyfrowego. Nowoczesne drukarki, specjalistyczne tusze pozwalają tworzyć niezmiernie wytrzymałe i efektowne reklamy.

Historia samego druku cyfrowego jest stosunkowo krótka i związana bezpośrednio z rozwojem i popularyzacją komputerów. Możliwości obróbki obrazu oraz tekstu i przygotowania go do finalnego wydruku posiada obecnie niemal każda drukarka. Nie oznacza to w praktyce, że w domu osiągniemy efektowne odbitki. Domowe drukarki pracują powolnie, i nie dają tak dobrych efektów jak plotowanie. Dlatego gdy chcemy uzyskać dobrej jakości odbitki, wskazane jest aby skorzystać z usług profesjonalnej dukani.

druk wielkoformatowy

druk wielkoformatowy

Obecnie każda drukarnia dysponuje sprzętem i możliwościami pozwalającymi na tworzenie doskonałej jakości wydruków w bardzo niskich nakładach, przy jednoczesnych bardzo niskich kosztach. Dawniej, by wykonać jakąkolwiek odbitkę tworzono skomplikowane formy, korzystano z pras drukarskich. Nim otrzymaliśmy finalną odbitkę, musieliśmy wykonać szereg próbnych odbitek. Druk cyfrowy całkowicie wyeliminował te etapy w druku. To właśnie dzięki temu stał się on tak popularną i powszechną techniką druku.