Przygotowanie druku wielkoformatowego

druk cyfrowy wroclaw

druk cyfrowy wroclaw

Przygotowanie druku wielkoformatowego to dość złożony proces. Stworzenie wydruku na duże powierzchnie wymaga bowiem starannych przygotowań i również wymaga posiadania niezbędnej wiedzy. Pierwszym etapem jest określenie klienta, do którego reklama będzie skierowana. W zależności od specyfikacji grupy konsumenckiej tworzony jest przekaz reklamy – tutaj kluczową role odgrywa dobór dobrej agencji reklamowej.

Gdy mamy przygotowany koncept i zarys reklamy jej wykonanie zlecamy doświadczonym grafikom cyfrowym. To oni przekładają wizję specjalistów reklamy na wizualny obraz. Czasem jest to kosztowny proceder – jeśli wymaga udziału w reklamie również fotografa, modeli itp. Grafik komputerowy przygotowuje obraz reklamy od druk cyfrowy. Mając odpowiednio przygotowany druk możemy zająć się doborem odpowiedniej drukarni.

Dziś wiele zakładów poligraficznych oferuje wykonanie druków cyfrowych. Zanim podejmiemy ostateczny wybór wykonawcy, warto poprosić w kilku drukarniach o przedstawienie przykładowych realizacji, będziemy mogli wtedy realnie porównać jakość wydruków kilku drukarni. Gdy mamy już wybraną drukarnię, wystarczy udać się z przygotowanym wcześniej plikiem i zlecić druk wielkoformatowy. Koszta i szczegóły wykonanej pracy są zawsze ustalane indywidualnie; ich wysokość jest bowiem zależna od kilku zmiennych czynników (nakład, kolorystyka itp). Cyfrowe wydruki wielkoformatowe otrzymujemy w bardzo szybkim czasie, są one już gotowe do zamieszczenia w docelowych miejscach.