Druk wielkoformatowy Wrocław kiedyś i dziś

druk wielkoformatowy WrocławDruk na dużych powierzchniach jest stosunkowo nową formą reklamy. Dawniej bardzo rzadko mogliśmy się zetknąć z dużymi reklamami w przestrzeni miejskiej. Wynikało to z prostej przyczyny – trudno było stworzyć taką reklamę. Wszelkie druki na tkaninach wykonywano klasyczne metoda sitodruku, co było niezmiernie czasochłonne i kosztowne do wykonania. Plakaty drukowano metoda offsetową, którą stosuje jedynie w przypadku druków o bardzo dużym nakładzie – mniejsze firmy czy zakłady nie były w stanie pokryć kosztów takiej promocji.

Pojawienie się druku cyfrowego sprawiło, ze wykonanie reklamy na dużej powierzchni w szybkim czasie stało się możliwe. Druk wielkoformatowy Wrocław zaczął się rozwijać w bardzo szybkim tempie – pojawiały się nowe tusze drukarskie (część z nich jest odporna na trudne warunki atmosferyczne a także na promienie słońca), a także powstawały nowe drukarki.

Dziś każda drukarnia cyfrowa dysponuje drukarkami ploterowymi. To wysoce wyspecjalizowane urządzenia zadrukowujące duże powierzchnie o różnej fakturze. Zwykły papier, folia bannerowa, papier billboardowy a nawet płyty PCV stały coraz to chętniej częściej zadrukowanymi powierzchniami. Plotowanie Wrocław nadało reklamie zewnętrznej zupełnie nowy wymiar – często bardzo efektowny i wręcz zdobiący przestrzeń miejską. Ten rodzaj druku stale się rozwija i z pewnością niebawem pojawią się nowe, coraz ciekawsze rozwiązania i nowe zastosowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s